Tisková zpráva

19-03-2018

 

DÁMSKÝ VELIKONOČNÍ JARMARK

 

Již po třetí v řadě se v sobotu 17. března 2018 v prostorách Panského Dvora v Kunovicích uskutečnil Dámský velikonoční jarmark, který každoročně pořádá Krajská hospodářská komora Zlínského kraje ve spolupráci s Městem Kunovice na podporu podnikání žen místního regionu. Návštěvníky zde zaplavila atmosféra začínajícího jara a blížících se Velikonočních svátků. Desítky vystavovatelek zde prezentovaly nejen svou pečlivou práci a lidovou tvořivost ale také chuť podnikat a ve svém oboru se prosadit.

K vidění byli tradiční řemeslné výrobky, jako jsou různé druhy kraslic, květinové vazby, dekorace, výrobky z vosku, vlnité lepenky, ručně vyráběná mýdla, přáníčka, kabelky, zdobené perníčky, bylinné výrobky, regionální potraviny a mnoho dalšího. Řada vystavovatelek zdobila své výrobky přímo na místě a návštěvníci měli možnost si různé techniky zdobení kraslic, přípravu koupelových solí, výrobu přáníček sami vyzkoušet. Dámy mohly v rámci akce zdarma využít kosmetické poradenství a vyzkoušet si profesionální líčení. Pro děti byly Městem Kunovice připraveny dílničky v podobě malování tradičních velikonočních motivů, soubor logických her a vzdělávacích stavebnic od společnosti Inspirace Zlín z.s. a ukázka vikinské hry Kubb společností přátel historie Morrigan ze Starého Města.

Součástí jarmarku byl bohatý doprovodný program v podobě vystoupení dětského folklórního souboru Handrláček a ženského pěveckého sboru Jasénčanky. Jarní náladu podpořila módní přehlídka butiků W móda a LiLi móda, během které návštěvníci nahlédli do módních trendů dámské a dětské módy nadcházející sezóny. Během jarmarku bylo zajištěno bohaté občerstvení ve spolupráci s Jarošovským pivovarem.

I letos poskytla záštitu nad touto akcí starostka města Kunovice Mgr. Ivana Majíčková a na organizaci se podílela Nadace Synot a Peněžní Dům, spořitelní družstvo.

Na vzdory nepříznivému počasí, které letošní ročník Dámského velikonočního jarmarku provázelo a svým charakterem odpovídalo spíše období Vánoc, odcházeli návštěvníci bohatší nejen o spoustu krásných velikonočně laděných výrobků, ale i příjemných jarních zážitků.

Tisková zpráva Pdf.

Televizní reportáž ZDE