Zlín 30. 8. 2018

 

Technické jarmarky 2018

 

Krajská hospodářská komora Zlínského kraje, která je partnerem Zlínského kraje v projektu Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje (IKAP), zve na sérii regionálních Technických jarmarků ve městech:

 

Rožnov pod Radhoštěm         27. 09. 2018

Valašské Meziříčí                   12. 10. 2018

Vsetín                                     19. 10. 2018

Uherské Hradiště                    09. 11. 2018

Uherský Brod                          16. 11. 2018

 

Akce, která je určena především pro žáky základních škol, ale také pro kariérové a výchovné poradce základních a středních škol, pomáhá účastníkům s přípravou žáků na budoucí povolání. Přítomní se seznámí s konkrétním pracovním prostředím a praktickým životem firmy, což může sehrát i významnou roli při rozhodování a výběru vhodného studijního oboru a budování vlastní kariéry.

 

Technické jarmarky osobně podporuje poslankyně Evropského parlamentu Martina Dlabajová, která dodává: „Rozhodujte se nejen hlavou, ale i srdcem. Vybrat si obor, který Vás baví, dělat práci, pro kterou máte talent, to je polovina budoucího úspěchu. Dívejte se kolem sebe a hledejte vzory a inspiraci v úspěšných lidech“.

 

V rámci Technických jarmarků se uskuteční exkurze do firem významných zaměstnavatelů v regionu. V Rožnově pod Radhoštěm se žáci seznámí s pracovním prostředím v šesti společnostech - BRANO a.s., SBU plasty, BROSE CZ spol. s.r.o., NXP Semiconductor, RETIGO s.r.o., STROZA s.r.o. a ZPV Rožnov, s.r.o. Ve Valašském Meziříčí budou žáci přivítáni ve firmách BLOCK, a.s., C.B.G. IMPEX s.r.o., DEZA, MP Krásno, PWO, ROBE. Ve Vsetíně si budou moci prohlédnout společnosti GALVAMET, HB DELTA, HIRSCHMANN AUTOMOTIVE, KOVAR, STIMZET, TES, WOCO STV a ZV-Nástroje.

 

V každém závodě se žákům představí i vybraná střední škola/učiliště, na které je možné získat potřebné vzdělání pro představené pracovní pozice. Do akce se zapojí SPŠ Stavební Vsetín, SOU J. Sousedíka Vsetín, SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm, SPŠ Strojnická Valašské Meziříčí, ISŠ-COP a Jazyková škola Valašské Meziříčí a OA a VOŠ Valašské Meziříčí.

 

Reportáž z prvního z jarmarků v Rožnově pod Radhoštěm.

Reportáž z jarmarku ve Valašském Meziříčí.

Reportáž z jarmarku ve Vsetíně.