Zlínské firmy se vrátily z mise v Rusku

 

Kontaktní centrum pro východní trhy při KHK ZK ve spolupráci se Zlínským krajem uspořádalo v termínu 21. - 25. 5. 2017 podnikatelskou misi do Moskvy a Samarské oblasti. Cílem této mise bylo navázání bližší obchodní spolupráce s ruskými partnery. Delegaci vedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, misi rovněž podpořili osobní účastí náměstek ministra průmyslu a obchodu Jiří Koliba a Vladimír Remek, velvyslanec České republiky v Rusku.

Součástí programu byly prezentace Zlínského kraje a podnikatelských subjektů na velvyslanectví v Moskvě, na Rusko-českém fóru v Samaře a v Žigulevské dolině v Togliatti. Program dále zahrnoval návštěvu výzkumného centra v oblasti rozvoje medicínských technologií, vybraných klinik a zdravotnického zařízení v Samaře a Togliatti. Podnikatelé měli možnost prohlédnout si výrobní halu české firmy na výrobu ložisek BRISK-RUS, navštívili průmyslovou zónu a technopark v Togliatti či společnost AvtoVAZ vyrábějící automobily značky Lada nebo Renault. Ve všech navštívených městech proběhla individuální jednání s ruskými firmami z Jaroslavské a Samarské oblasti.

V oblasti obchodní spolupráce nabídly jak Samarská, tak Jaroslavská oblast zástupcům přítomných firem své ekonomické zóny s výhodnými podmínkami pro investory a zdůraznily, že českým zájemcům budou vycházet maximálně vstříc a pomohou i s administrativou, která je v Rusku často složitá.

Podnikatelské mise se zúčastnili zástupci společností Lázně Luhačovice a.s., Klinika reprodukční medicíny ve Zlíně, Renold-PLC CZ, BKP Group a. s.. G-flex s.r.o., Rokospol a.s., STAPRO s.r.o., CBS-Czech Breeding Services s.r.o., ELKO EP s.r.o., Toma odpady s.r.o., Vydona s.r.o.

 

Kontakt:

Bc. Bohdana Konečná

konecna@khkzk.cz