.

 

Tisková zpráva

Dny řemesel 2018

Den otevřených dveří 15. 11. 2018

Valašské Klobouky

 

Dne 15. 11. 2018 ve vybraných provozovnách Ve Valašských Kloboukách proběhne od 13:00 do 16:00 Den otevřených dveří. Cílem akce je podpořit rozhodování žáků a jejich rodičů směrem ke studiu technických a řemeslných oborů a ukázat jim, že řemeslo je jednou z možností, jak se v budoucnu uplatnit.

 

Návštěvníkům se představí konkrétní pracovní prostředí, technologické postupy i výsledné výrobky v těchto významných regionálních řemeslných dílnách:

  • Andrea Němečková, švadlena, která se zabývá výrobou oděvů pro celou rodinu z certifikovaných materiálů (Luční 901, Valašské Klobouky)
  • Jaroslav Kolínek, papučář, který se zabývá výrobou tradičních valašských papučí z houně a filcu (Pod Dubovcem 1007, Valašské Klobouky)
  • Marek Pechanec, zahradník, který vyrábí designové vyvýšené záhony
  • Ve Vlachovicích bude otevřeno největší bednářská firma v České republice – Bednářství Fryzelka
  • Sochařské, kamenické a restauratérské práce předvede Jiří Rejda v Brumově – Bylnice - Hliníky                       

 

Tato akce je spolufinancována z OP VVV 2014 – 2020, projekt „Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje“, reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008497. Krajská hospodářská komora Zlínského kraje jako partner projektu je jejím organizátorem.  Dny řemesel – Den otevřených dveří, je určen žákům 8. – 9. ročníků základních škol, jejich rodičům, výchovným a kariérovým poradcům a další veřejnosti. 

Budeme velice rádi, pokud se svými dětmi vybrané provozovny navštívíte a seznámíte se s prostředím vybraného řemesla, ve kterém by Vaše dítě mohlo najít své budoucí uplatnění, neboť: „Řemeslo má zlaté dno!“

 

Leták