Co hledáte?

Dámský velikonoční jarmark v Kunovicích

14. 04. 2019

Prostory Pánského dvoru v Kunovicích tuto neděli zaplnili návštěvníci již 4. ročníku Dámského velikonočního jarmarku, který již tradičně pořádá Krajská hospodářská komora Zlínského kraje ve spolupráci s městem Kunovice.

„Našim cílem je prostřednictvím této akce pomoci ženám, které by se rády realizovali na trhu práce právě výrobou a následným prodejem svých vlastních výrobků, představit sebe i svou práci široké veřejnosti, prezentovat své výtvory a možná najít i cestu svého dalšího rozvoje.

Mezi desítkami vystavovatelek jsou pravidelně zastoupeny ženy na mateřské dovolené, maminky malých dětí ale i straší ženy těžce hledající uplatnění na trhu práce, které by ze svého koníčku rády udělaly své zaměstnání.“ řekla o akci ředitelka Okresního střediska Uh. Hradiště Krajské hospodářské komory Zlínského kraje Ing. Ladislava Malovaná .

Na jarmarku měli návštěvníci možnost vybírat ze široké nabídky tradičních řemeslných výrobků, kraslic, velikonočních dekorací, výrobků ze dřeva, přírodní kosmetiky, výrobků z vosku a medu, regionálních potravin a nápojů. Součástí této velikonoční akce byl také bohatý doprovodný program v podobě vystoupení dětského folklorního souboru Malý Handrláček, cimbálové muziky Mladá Lintava a ženského pěveckého sboru Jasénčanky.

Nedělní odpoledne oživila dvěma vstupy také módní přehlídka jarních i letních modelů butiků dámské a dětské módy W-móda a Lili móda společně s modely spodního prádla a plavek butiku „moje-pradlo.cz“.

Mnoho diváků si našla také vystoupení břišních tanečnic tanečního centra Layla, jehož tanečnice během několika vstupů předvedly nádherné barevné kostýmy a různorodost tanečních stylů břišního tance.

O zábavu dětí se postarala Společnost přátel historie Morrigan prostřednictvím lukostřelby a ukázky lucetování, dílničky na tvoření z písku, výrobu vlastní směsi koupelových solí, zdobení vajíček ubrouskovou metodou a také pestrá sbírka logických a vzdělávacích her.

Reportáž z jarmarku