Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Co hledáte?

O nás

Jsme důstojným a oficiálním reprezentantem podnikatelských subjektů ve Zlínském kraji, který sdružuje téměř 300 členů. Mezi členy patří firmy a živnostníci především ze Zlínska, Uherskohradišťska a Vsetínska.

Krajská hospodářská komora Zlínského kraje je samosprávnou organizací, která byla zřízena na základě zákona ČNR č.301/1992 Sb. o Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky (ve znění pozdějších změn). Je regionální složkou Hospodářské komory České republiky.

Co děláme

  • Hájíme zájmy podnikatelů v regionu, vytváříme platformu pro jejich setkávání a spolupráci, organizujeme vzdělávací aktivity, vyhledáváme podnikatelské příležitosti u nás i v zahraničí. 
  • Jsme užitečnou spojnicí mezi firmami a školami, zejména technického zaměření, podporujeme technické vzdělávání konkrétními aktivitami.
  • Jsme profesionální úřad, který prostřednictvím svých okresních středisek ve Zlíně, Uherském Hradišti a Valašském Meziříčí poskytuje kromě standardních služeb (Czech POINT, elektronické mýtné, vydávání certifikátů pro vývoz) další odborné služby, přispívající k rozvoji podnikatelských aktivit. 
  • Podporujeme zaměstnanost ve Zlínském kraji.
  • Realizujeme konkrétní projekty.

Vizí komory je síla, respekt a nezávislost.
Jsme akceschopnější a viditelnější.
Komora je respektovaná mezi partnery i oponenty. Nezávislá programově i finančně. Její síla spočívá v počtu členů.

 

Výkonné orgány

Shromáždění delegátů Krajské komory je nejvyšším orgánem, kde uplatňují delegáti své právo podílet se na činnosti Krajské komory. Shromáždění delegátů tvoří delegáti zvolení orgány okresního střediska. Představenstvo Krajské komory je statutární orgán Krajské komory. Představenstvo řídí činnost Krajské komory a rozhoduje o všech záležitostech, pokud nejsou zákonem, statutem, jednacím řádem hospodářské komory či usnesením shromáždění delegátů vyhrazeny jinému orgánu. Dozorčí rada Krajské komory je kontrolním orgánem Krajské komory. Za svou činnost odpovídá shromáždění delegátů a podává mu zprávy o své činnosti.

Výkonné orgány

Sekce

Hospodářská komora ČR vytvořila pro ty oblasti veřejné diskuze, které ovlivňují podnikání v České republice vlastní pracovní skupiny a sekce. Jsou vedeny odborníky na danou problematiku, kteří vytvářejí pracovní platformy zabývající se děním nejen v oblasti legislativy, ale i předpisů a celkových tendencí ve veřejné diskuzi utvářených ke konkrétní oblasti.

Sekce

Rozhodčí řízení

Rozhodčí řízení patří mezi nejvýznamnější nástroje pro mimosoudní řešení majetkových sporů, kterým HK ČR „disponuje“. Poskytuje to jednoznačnou výhodu pro firmy, resp. žalující strany z našeho regionu tak, aby své oprávněné majetkové (obchodní) spory mohly efektivně a účinně řešit v místě svého působení.

Rozhodčí řízení