Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Co hledáte?

Mýto

Elektronické mýto ČR je systém zpoplatnění dálnic, rychlostních komunikací a vybraných komunikací I. třídy České republiky.


Krajská hospodářská komora Zlínského kraje provozuje od 2.1.2012 kontaktní místo MYTO CZ.

ZAVEDENÍ POPLATKŮ ZA EMISE CO2

Česká republika zavede od 1. března 2024 novou složku mýtných poplatků, která zohlední produkci emisí CO2 u vozidel registrovaných v Systému elektronického mýtného. Implementací směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2022/362 vstoupí v platnost zavedení nové složky mýtného, která bude vybírána za účelem dosažení návratnosti nákladů vyvolaných emisemi CO2 při provozu vozidel na zpoplatněných pozemních komunikacích v České republice.

Změna zavádí pět emisních tříd CO2. V emisní třídě CO2 1 jsou poplatky nejvyšší, naopak emisní třída CO2 5 je nejlevnější a je určena pro vozidla s bezemisním provozem

Více se dočtete ZDE
Tisková zpráva  www.mytocz.eu

 

Služby:
Uživatel komunikace u nás může získat a zaregistrovat palubní jednotku premid jak pro platbu předem (pre-pay), tak i pro platbu následnou (post-pay). Jedině zde lze uzavřít smlouvu pro platbu následnou (post-pay).
Na kontaktním místě premid point je možné při osobní návštěvě:

 • zaregistrovat se do mýtného systému,
 • předplatit mýtné v režimu placení předem (pre-pay),
 • zaplatit kauci a vyzvednout si palubní jednotku/y premid, vyměnit ji nebo vrátit s žádostí o vrácení kauce,
 • vybrat nespotřebované předplacené mýtné při současném povinném vrácení palubní jednotky premid,
 • dodatečně zaplatit dlužné mýtné,
 • sjednat smluvní podmínky v režimu následného placení (post-pay),
 • obdržet výpis mýtných transakcí za uplynulý měsíc ve formě účetního dokladu,
 • získat podrobné výpisy mýtných transakcí včetně vysvětlení k nim a požádat o opravy chybného vyúčtování mýtného,  
 • získat informace o mýtném systému,
 • nahlásit technickou poruchu palubní jednotky premid, včetně její ztráty nebo odcizení,
 • podat stížnost nebo podnět, týkající se mýtného systému.
 • Vrácení jednotek zaslaných na adresu nelze provést (nutno provést osobně). Budou vráceny zpět. Bližší informace na www.mytocz.eu

Dokumenty ke stažení naleznete ZDE

PROFIT karta
Pro všechny dopravce, kteří chtějí hradit poplatky spojené s českým mýtným systémem prostřednictvím faktury (jak v režimu placení předem – PRE-PAY, tak v režimu následného placení – POST-PAY) a pro ty, kteří budou chtít využívat systém benefitů a slev od Hospodářské komory ČR.
Více ZDE

Prodloužení platnosti PROFIT KARTY:

Ve spolupráci s naším slovenským obchodním partnerem společností PaySystem si Vás dovolujeme informovat, že platnost PROFIT KARTY byla systémově prodloužena až do října 2032. Vyznačené platnosti tedy nemusíte věnovat pozornost.

Základní principy fungování satelitního mýtného systému
Základní práva a povinnosti uživatelů pozemních komunikací jsou stanovena v zákoně č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon“), přičemž zákon, kromě jiného, stanovuje ve vztahu k mýtnému zejména základní podmínky pro určení výše a úhrady mýtného za užívání určené pozemní komunikace, práva a povinnosti provozovatele systému elektronického mýtného, oprávnění, povinnosti a podmínky poskytování evropské služby elektronického mýtného, povinnosti provozovatele a řidiče vozidla v systému elektronického mýtného a kontrolu úhrady mýtného.
Užívání pozemní komunikace, kterou určí prováděcí právní předpis, a která je označena dopravní značkou označující zpoplatnění, stanoveným druhem motorového vozidla, podléhá zpoplatnění.
Zpoplatnění neboli mýtné je stanoveno podle typu vozidla a ujeté vzdálenosti po zpoplatněné pozemní komunikaci, přičemž úhradě mýtného podléhá užití zpoplatněné pozemní komunikace silničním motorovým vozidlem nejméně se čtyřmi koly, jehož největší povolená hmotnost činí více než 3,5 tuny.

Technologie
Technologie výběru mýtného pracuje na principu satelitní navigace, která poskytuje maximální flexibilitu systému pro zvládnutí budoucího nárůstu objemu nákladní dopravy a rozšiřování zpoplatnené silniční sítě.Systém elektronického mýtného je složitý informačně-komunikační technologický komplex, který se skládá z několika informačních subsystémů a z řady specifických aplikací, které zajišťují všechny provozní procesy spojené s výběrem mýtného a kontrolou výběru mýtného.

Kontrola výběru mýtného
Kontrolu výběru mýtného zabezpečuje provozovatel systému ve spolupráci s celní správou. Mikrovlnná (DSRC) technologie elektronického zařízení umožňuje komunikaci se speciálním subsystémem zajišťujícím kontrolu výběru mýtného. Zabezpečuje také kontrolu plnění povinnosti úhrady Mýtného a dalších povinností vyplývajících ze zákona o pozemních komunikacích, dokumentaci mýtných incidentů a řešení mýtných přestupků.

Mapa zpoplatněných komunikací:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakty

Webový portál a zákaznická linka MYTO CZ
Pro dotazy a oficiální informace týkající se provozu nového mýtného systému využijte:

 •     www stránek: www.mytocz.eu,
 •     e-mail: info@mytocz.eu
 •     zákaznické linky: +420 243 243 243

Základní informace k novému přístupu do samoobsluhy (eidentita) naleznete na adrese https://www.komora.cz/zmena-pristupu-do-zakaznicke-samoobsluhy/

 

 

Kontaktní informace

Bc. Lenka Maňásková

Úřední hodiny: pondělí–pátek: 7:30 – 15:30
Tel.: mobil: +420 702 052 450, email: manaskova@khkzk.cz