Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Co hledáte?

EKONOMIČTÍ DIPLOMATÉ Z MEXIKA A KOLUMBIE PŘEDSTAVILI VE ZLÍNĚ OBCHODNÍ PŘÍLEŽITOSTI NA TRZÍCH LATINSKÉ AMERIKY

25. 05. 2023

KHK Zlínského kraje uspořádala 23.5. ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR teritoriální seminář zaměřený na obchodní příležitosti pro české firmy na trzích Mexika, Kolumbie, Panamy a Guatemaly. Tato akce přilákala hlavně ty firmy, které se zajímají o rozšíření svých exportních aktivit na trhy Latinské Ameriky. Seminář se uskutečnil v "baťovské" expozici Krajského úřadu Zlínského kraje.

V úvodní části představila nabídku služeb, akcí, realizované i plánované aktivity na podporu exportu Bohdana Lavrovičová z Kontaktního centra pro mezinárodní spolupráci, které provozuje KHK Zlínského kraje.

Tomáš Píša z Odboru ekonomické diplomacie MZV ČR nabídl firmám podporu a konkrétní nástroje při jejich expanzi na zahraniční trhy ze strany státu. Patří mezi ně např. projekty ekonomické diplomacie PROPED a PROPEA, pořádání podnikatelských misí do zahraničí, podpora při zajištění schůzek v zahraničí a řada dalších.

Následovaly prezentace ekonomických diplomatů – Zuzany Stiborové z Mexika a Bohdana Malaniuka z Kolumbie. Ti se zaměřili na klíčová odvětví, která nabízejí potenciál pro české podnikatele. Patří mezi ně především automobilový průmysl, strojírenství, informační technologie, těžební průmysl, zdravotnictví, zpracování potravin nebo energetika. Předali účastníkům informace o tamním obchodním prostředí, investičních a obchodních příležitostech, jednání a komunikaci s obchodními partnery apod.

Po skončení prezentací měli účastníci možnost individuální konzultace se Zuzanou Stiborovu, která působí déle jak 4 roky na Zastupitelském úřadě ČR v Mexiku.
Na druhý den se zástupci Ministerstva zahraničních věcí přesunuli do Holešova, kde navštívili společnost ELKO EP. Firma je jedním z předních světových výrobců elektronických zařízení pro domovní, office a průmyslové automatizace, výrobky dodává téměř do celého světa.