Co hledáte?

INSPIRACE STŘEDOŠKOLÁKŮM

12. 02. 2020

Třetí exkurze, která se konala v rámci akce Inspirace středoškolákům 2020, proběhla dne 12.2.2020 ve slušovické firmě ZLIN ROBOTICS®, která je specialistou na průmyslovou automatizaci a robotizaci. Firma vznikla z vývojového oddělení firmy TNS SERVIS, a realizuje širokou škálu projektů v oblasti elektronického průmyslu a automotive.  Akci, které se účastnila bezmála třicítka studentů z Gymnázia a jazykové školy ve Zlíně, připravila Krajská hospodářská komora Zlínského kraje v rámci projektu IKAP.


 Během úvodní prezentace představil Ing. Michal Staněk studentům zaměření firmy, seznámil je s pojmem kolaborativní robot a nastínil některé způsoby jejich využití.


 V další části se studenti si studenti prošli výrobní a IT pracoviště a v učební místnosti se měli možnost seznámit i s konkrétními kroky programování činnosti kolaborativního robota.


Na závěr návštěvy si pracovníci firmy připravili pro studenty krátký kvíz, který zábavnou formou upevnil informace získané během celé akce a tři studenti, kteří odpověděli nejlépe, byli odměněni drobnými reklamními předměty.


Krajská hospodářská komora Zlínského kraje děkuje pracovníkům společnosti ZLIN ROBOTICS® za možnost seznámit se s atraktivním výrobním technickým prostředím jednoho z největších specialistů v oblasti robotiky a její průmyslové integrace ve Zlínském kraji.

 

 

Soubory ke stažení