Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Co hledáte?

Krajská hospodářská komora a Zlínský kraj hledají  férového zaměstnavatele roku 2024

15. 05. 2024

                             

TISKOVÁ ZPRÁVA, Zlín, 9. května 2024


Zlínský kraj ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje již po jedenácté vyhlašuje prestižní ocenění "Férový zaměstnavatel Zlínského kraje". Tato iniciativa je určena zaměstnavatelům, kteří se věnují zlepšování pracovních podmínek a kvality života svých zaměstnanců nad rámec zákonných povinností.

„Chceme tím ocenit zaměstnavatele, kteří se nad rámec svých povinností aktivně věnují péči o své zaměstnance, budují a udržují s nimi dobré vztahy a nabízejí jim zajímavé benefity. Může jít například o možnost pružné pracovní doby, zavádění sdílených pracovních míst, zaměstnávání zdravotně postižených, školení a různé kurzy zdarma či pořádání firemních akcí pro zaměstnance i jejich rodiny,” vysvětlila statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za oblast sociálních věcí.

Zájemci mohou své přihlášky podávat až do 20. května 2024 prostřednictvím e-mailu siskova@khkzk.cz. „Ocenění je rozděleno do sedmi kategorií dle velikosti firmy a typu organizace. Každá kategorie má svůj vlastní dotazník a je hodnocena samostatně,“ uvedla Renata Brázdilová, ředitelka Krajského hospodářské komory Zlínského kraje s tím, že podrobné informace, přihlášky a dotazníky jsou k dispozici na oficiálních stránkách kraje a hospodářské komory. 

Vítězové získají právo používat označení "Férový zaměstnavatel Zlínského kraje" pro daný kalendářní rok. Dále se mohou těšit na mediální pozornost a účast na slavnostním ceremoniálu. Všechny účastnické firmy obdrží zpětnou vazbu, která může sloužit jako motivace pro další rozvoj a zlepšování. Ocenění zároveň přispívá k rozvoji kvalitních pracovních podmínek, zlepšuje vztahy mezi firmami a zaměstnanci, a podporuje finanční stabilitu a společenskou odpovědnost firem. Tím se zvyšuje celková kvalita života v regionu.

V loňském roce se ocenění dočkaly firmy jako Agama PRO, PSG Construction a Fatra Napajedla, které byly vyzdvihnuty za své inovativní přístupy k pracovní kultuře. Ocenění pak putovalo také do Vsetínské nemocnice nebo do 1. Valašské dílny. 

„Tato anketa nejen oceňuje ty, kteří se snaží o zlepšení pracovního prostředí, ale také inspiruje ostatní zaměstnavatele v regionu, aby následovali tyto příklady a vytvářeli lepší pracovní podmínky pro všechny. Připojte se k tomuto hnutí a staňte se součástí změny, která může Zlínský kraj učinit skutečně férovým místem pro práci,“ dodala Renata Brázdilová. 

Kontakt pro média: 
Renata Brázdilová
ředitelka Krajské hospodářské komory Zlínského kraje
mobil: +420 735 746 862
e-mail: brazdilova@khkzk.cz

 

Všechny potřebné dokumenty najdete v přílohách  na https://www.khkzk.cz/ferovy-zamestnavatel-zlinskeho-kraje-2024, příp. na stránkách Zlínského kraje https://zlinskykraj.cz/oceneni-ferovy-zamestnavatel.

Přihlášky je možné zasílat do 20. května 2024.

Registrace vzniká odesláním přihlášky a vyplněného dotazníku na e-mailovou adresu siskova@khkzk.cz.
Případné dotazy směřujte na Olgu Šiškovou, e-mail viz výše, tel. 731 116 144.