Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Co hledáte?

Podzimní akce pro žáky základních škol

18. 10. 2022

Rozhodnutí o budoucím povolání je nelehký krok, který má před sebou každý žák či žákyně deváté třídy základní školy. Krajská hospodářská komora Zlínského kraje proto připravuje na podzim řadu akcí s cílem informovat a inspirovat.

Jsou to například tradiční technické jarmarky, které poukazují na vysokou poptávku firem po technických profesích. Žáci se během jednoho dne mohou podívat do dvou významných firem ve svém okolí, zjistit, čím se firmy zabývají, jaké profese jsou u nich žádané a jaké vzdělání je pro dané profese potřebné.
První ze série technických jarmarků se uskutečnil v Rožnově pod Radhoštěm 5.10.2022. Více jak 300 žáků z deseti základních škol z Rožnova a okolí se mohlo podívat na pracoviště firem Brose CZ, Espo, Innovative Sensor Technology, NXP Semiconductors Czech Republic nebo Onsemi.
Týden nato přivítaly žáky základních škol firmy z Valašského Meziříčí. Také zde byl zájem o akci velký – do akce 12.10.2022 se zapojilo přes 260 žáků z devíti základních škol. Svá pracoviště otevřely firmy Block, Deza, Robe lighting, Ponast, CS Cabot, CBG Automation a MP Krásno.
Výčet říjnových akcí pro žáky doplnil ještě 6.10.2022 Veletrh práce a vzdělávání v Kroměříži. Žákyním, žákům i jejich rodičům se zde představila široká paleta středoškolských oborů, které je možno studovat na školách ve Zlínském kraji. Své stánky zde měli i zaměstnavatelé, kteří se školami spolupracují.
Série akcí pro žáky bude pokračovat také v listopadu. Technické jarmarky se přesunou do Uherského Hradiště (3.11.2022), do Vsetína (9.11.2022) a do Uherského Brodu (10.11.2022). Žáci také mohou navštívit samostatně i s rodiči Veletrh práce a vzdělávání Zlín 2022 (2.11.2022 v Kongresovém centru ve Zlíně).

Akce jsou součástí projektu „Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje II“, registrační číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0018903 (IKAP II), který je spolufinancován z OP VVV 2014-2021.

Ve Zlíně 17.10.2022