Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Co hledáte?

Prezident Hospodářské komory České republiky navštívil podnikatele ze Zlínského kraje

22. 01. 2024

Dne 17.01.2024 se v sídle krajského úřadu Zlínského kraje uskutečnilo setkání s prezidentem Hospodářské komory Zdeňkem Zajíčkem. 

Tato prestižní událost, připravená Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje, přivedla téměř třicítku zástupců firem a odborných škol k intenzivní diskusi o aktuálních výzvách v podnikatelském prostředí.
Mezi klíčová témata patřily obavy z nedostatku kvalifikované pracovní síly, dlouhého procesu vydávání zaměstnaneckých karet a otázky nízké flexibility zákoníku práce. Účastníci se odvážně pustili do diskuse o možných opatřeních, včetně rychlejšího ukončení pracovních smluv s neschopnými zaměstnanci, byť za cenu vyššího odstupného. 
Během setkání byla také věnována pozornost podnikatelské iniciativě "Česko na křižovatce", která sjednotila hlas podnikatelů z různých odvětví po třiceti letech

Následující den prezident Hospodářské komory Zdeněk Zajíček navštívil několik firem, které jsou členy Krajské hospodářské komory Zlínského kraje.
První zastávku tvořila cukrárna Mňam dortíček ve Zlíně, srdcový projekt cukrářky Terezy Bačíkové, která svoji lásku k řemeslu přetavila ve sladké umění. V únoru plánuje přesunout svou cukrárnu na Dlouhou ulici, nedaleko obchodního centra Zlaté jablko.

Poté navštívil zlínský podnik Agama Pro, který se už od roku 1991 zaměřuje na výrobu potápěčských neoprenových obleků. Firma začínala se třemi švadlenami. Dnes zaměstnává 17 pracovníků. Kromě potápěčského a freedivingového vybavení nabízí potřeby pro vodáky, rybáře a plavce. Vyvinula značku Agama Rescue s vybavením a oblečením pro složky integrovaného záchranného systému.
Firma nedávno zvítězila v anketě Férový zaměstnavatel, kterou organizuje Zlínský kraj ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje. 

Následovala návštěva firmy Promens Zlín, která sídlí v průmyslové zóně Zlín – Příluky, a specializuje se na výrobu velkých plastových dílů pro automobilový průmysl. Jako jediný evropský výrobce s technologiemi RIM, SMC a vakuového lisování pod jednou střechou, si získala vynikající postavení jak na domácím trhu, tak i v zahraničí.

Na závěr této inspirativní cesty zavítal do  Kovárny VIVA. s více než 400 zaměstnanci a tržbami přes 2,2 mld. Kč. Česká kovárna založená v roce 1992 spadající do skupiny Třinecké železárny Moravia Steel. Ve Zlíně navazuje na tradici kovárny firmy Baťa, jež vznikla v roce 1932 a je známá svým specializovaným zápustkovým kováním z nejkvalitnější oceli. Dnes se Kovárna VIVA patří k nejmodernějším kovárnám střední Evropy. 

Rádi bychom poděkovali všem účastníkům, kteří se účastnili našeho setkání.

Děkujeme Vám za vaši aktivní účast a Váš přínos k rozvoji naší podnikatelské komunity.