Co hledáte?

SOU Uh. Brod má důvod k radosti

12. 10. 2020

Tisková zpráva
12.10.2010

I přes současnou tíživou situaci má Střední odborné učiliště Uherský Brod důvod k velké radosti. Žáci oboru automechanik a opravář zemědělských strojů dostali novou učební pomůcku.  Jedná se o moderní nákladní automobil značky IVECO EuroCargo ML 120, který byl pořízen za finanční podpory Zlínského kraje. Jeho hodnota je téměř  2 200tis. a konstrukčně je plně přizpůsoben  k výuce autoškoly.  „Pokud chceme držet krok s dobou, potřebujeme auto co nejmodernější, aby se žáci mohli seznámit s novými trendy a různými vychytávkami“ řekl ředitel školy Jiří Polanský.

Nákup nového vozidla byl vyvolán potřebností zajištění odborného výcviku  v přípravě pro řízení vozidla skupiny „C“, protože v okolí nebylo možné zajistit plně tento výcvik službou, která by odpovídala potřebám školy. Pořízením  této nákladné učební pomůcky výrazně  stoupne  kvalita výuky odborného předmětu autoškoly. Současně se zvýší odborná erudice absolventů školy a tím i jejich konkurenceschopnost na trhu práce.

Mezi prvními, kdo za volant nového náklaďáku usedl, byl sám ředitel školy . Ocenil skvělý  komfort a pohodlí pro řidiče, snazší řízení oproti staršímu typu ,tolik  potřebnou klimatizaci a v neposlední řadě  lapače nečistot či zábrany proti bočnímu vklínění.

Přejeme žákům spoustu ujetých kilometrů  bez nehod, za volantem nového náklaďáku  jen samou radost a především  štěstíčko jak na cestách asfaltových, prašných, tak i životních.

Eva Jurásková
Střední odborné učiliště-
SŠ řemesel a chovatelství
Uherský Brod

Více ZDE