Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Co hledáte?

Technické jarmarky v Uh. Hradišti a Uh. Brodě přinesly novinky

11. 11. 2022

Letošní ročník Technického jarmarku v Uherském Hradišti, který se uskutečnil ve čtvrtek 3.11.2022, zpestřilo zapojení dvou nových firem.
Poprvé se do akce zapojila společnost ALTECH spol. s r.o., která je jedním z nejvýznamnějších českých výrobců kompenzačních zařízení (zvedacích plošin, domácích výtahů, bazénových zvedáků, apod.) a společnost mmcité a.s., která se zabývá návrhy, vývojem a realizací moderního a nadčasového městského mobiliáře po celém světě (městské lavičky, odpadkové koše, stojany na kola, atd.). Společně s nimi otevřely své  výrobní prostory a špičkově vybavená odborná pracoviště žákům 8. a 9. ročníků základních škol již tradičně společnosti MESIT holding a.s., Aircraft Industries a.s., Thermacut, k.s.. Součástí exkurzí ve firmách byly také prezentace spolupracujících středních škol, například Střední školy letecké, MESIT střední školy nebo Střední odborné školy a Gymnázia Staré Město.

Žáci tak získali ucelenou představu o širokých možnostech středoškolského studia, nabízených oborech a následného uplatnění v reálném prostředí moderních společností.

O týden později se akce uskutečnila také v Uherské Brodě. Žáci měli možnost nahlédnout do výrobního procesu společnosti Česká zbrojovka a.s., obdivovat sbírku zbraní od založení společnosti až po současnost a seznámit se s možnostmi studia Střední školy – Centrum odborné přípravy technické. Ta nabízí velmi specifické a odborné obory a jejichž absolventi nacházejí uplatnění právě v této společnosti.

Poprvé se do této akce společně se Střední průmyslovou školou a Obchodní akademií Uherský Brod zapojila také společnost MORAVIA CANS a.s. v Bojkovicích, která je světovou jedničkou ve výrobě aerosolových nádobek. Rozsáhlá exkurze s přehlídkou široké nabídky studijních oborů čekala na žáky také na Středním odborném učilišti Uherský Brod.

Do akce se zapojilo více než 350 žáků z 16 základních škol našeho regionu.

Reportáž z jarmarku