Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Co hledáte?

V roce 2023 budeme pokračovat v propojování firem a škol

12. 01. 2023

I v roce 2023 budeme pokračovat v akcích, kdy chceme žákům základních a středních škol představit významné a technologicky vyspělé firmy regionu a ukázat, že náš kraj nabízí zajímavé pracovní uplatnění. Zároveň chceme podporovat orientaci žáků a studentů na studium technických oborů, neboť lidí s tímto zaměřením je v kraji stálý nedostatek.

Na začátek roku plánujeme dvě akce s názvem Inspirace středoškolákům. Exkurzí ve vyspělé regionální firmě chceme inspirovat studenty gymnázia k výběru VŠ oborů technického směru. Na tuto akci pak naváže dubnový Girls Day, den určený studentkám gymnázií. Dívkám se představí ženy regionu, které jsou úspěšné ve vědě nebo v technice, a zároveň se podívají do firmy, která nabízí ženám v těchto oblastech uplatnění.

Pro žáky základních škol plánujeme také letos tradiční sérii technických jarmarků. Zlínský technický jarmark je plánovaný na květen, dalších pět proběhne na podzim. Žáky posledních ročníků základních škol vezmeme do firem v Rožnově pod Radhoštěm, Vsetíně, Valašském Meziříčí, Uherském Hradišti a Uherském Brodě.

Dále pro žáky ZŠ uspořádáme další ročník Veletrhu práce a vzdělávání. Přehlídka středních škol a spolupracujících firem se uskuteční 1.11.2023 opět v atraktivních prostorách Kongresového centra ve Zlíně.

Propojování firem a škol se bude tématem konference, plánovaná na červen. Zde se mohou setkat kariéroví poradci a pedagogové ze škol se zástupci firem a diskutovat nad různými formami spolupráce.

Rádi bychom poděkovali všem firmám, které s námi na akcích spolupracují. Zároveň přivítáme nové podněty na rozšíření aktivit nebo další firmy, které mají zájem se do našich akcí zapojit.

V případě zájmu kontaktujte koordinátorky akcí O. Šiškovou (siskova@khkzk.cz) a Š. Grygerovou (grygerova@khkzk.cz)

 

Akce se uskutečňují v rámci projektu spolufinancovaného z OP VVV 2014-2020 „Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje II“, registrační číslo: CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0018903.