Co hledáte?

Velvyslanec Chilské republiky J.E. Patricio Utreras předal Cenu Magalhãesova průlivu společnosti SATTURN HOLEŠOV

9. 09. 2021

Velvyslanec Chilské republiky J.E. Patricio Utreras předal během své návštěvy ve Zlínském kraji Cenu Magalhãesova průlivu společnosti SATTURN HOLEŠOV.

Ocenění za inovační projekt ENCELADUS, který je zaměřen na čištění odpadních vod, převzal v úterý 7.9.2021 na zámku v Holešově jednatel firmy Jaromír Tomšů.

Nadace Fundación Imagen de Chile uděluje tuto cenu inovátorům z celého světa. „Velmi nás těší, že cenu za takto významný technologický projekt s globálním dopadem převzala právě firma Satturn Holešov – člen naší hospodářské komory.

Celé firmě k tomuto úspěchu gratulujeme a přejeme hodně pracovních i osobních úspěchů a řadu dalších inovativních nápadů,“ vyzdvihla úspěch firmy Bohdana Lavrovičová z KHK ZK.
KHK ZK se podílela na přípravě programu velvyslance Chile ve Zlínském kraji, kterého doprovodila manželka Brenda Iriarte, první tajemník velvyslanectví Carlos Gajardo a jeho manželka Natallia Bykhautsava.

V pondělí 6.9. se chilská delegace setkala při společném obědě s náměstkem hejtmana Radkem Doleželem, předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Radkem Vondráčkem, vedoucím oddělení Hodnocení ekologických rizik krajského úřadu Pavlem Kuličkou, ředitelkou Kontaktního centra pro východní trhy při Krajské hospodářské komoře Zlínského kraje Bohdanou Lavrovičovou a jednatelem společnosti SATTURN HOLEŠOV Jaromírem Tomšů. Delegace se poté setkala s hejtmanem ZK Radimem Holišem, navštívila firmu Rudolf Jelínek, která má dlouhodobě aktivity v Chile, prohlédla si expozice v 14I15 Baťově institutu a Arcibiskupský zámek v Kroměříži.