Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Co hledáte?

ŠVARCSYSTÉM a další formy nelegálního zaměstnávání

Kdy: 24. 5. 2023 v 8:00 – 13:00 hod
Kde: Zlín, Vavrečkova 5262 (budova č. 23, sídlo KHK ZK)
Lektor: Judr. Ing. Magda Janotová, LL. M.

Potřebujete obsadit pracovní pozici a potencionální zájemci chtějí pracovat pouze jako OSVČ? Chcete ušetřit náklady na drahého zaměstnance a nevíte, jak na to? Hrozí vám kontrola inspektorátu práce a následná pokuta?

Tak právě pro Vás je vhodný tento seminář! Co vás na něm čeká?

•    Ukážeme si, kde je tenká hranice mezi legální spoluprací a tzv. švarcsystémem.
•    Seznámíme Vás se změnami v připravované novele zákona o zaměstnanosti v oblasti nelegální práce a agenturního zaměstnávání.
•    Vysvětlíme, proč Vám nyní hrozí vyšší pravděpodobnost kontroly z inspektorátu práce a jaké vyšší pravomoci úředníci při kontrolách mají.
•    Nastíníme Vám, jak taková kontrola probíhá, jak se na ni připravit a jak při ní správně reagovat.
•    Probereme situace, při kterých závislou práci vykonávají OSVČ nebo zaměstnanci společnosti bez licence agentury práce a za jakých podmínek si můžeme „půjčit“ zaměstnance od jiné společnosti.
•    Vysvětlíme si, jakou pracovně-právní dokumentaci je nutno mít zavedenou.

Seminář je určen pro: obchodní společnosti a další subjekty, kteří při zajišťování svých činností spolupracují s OSVČ, zejména pak členům statutárních orgánů a manažerům, vedoucím zaměstnancům a pracovníkům HR oddělení a v neposlední řadě i mzdovým účetním.

Obsah semináře:
1.    Znaky závislé práce, vymezení obvyklých znaků švarcystému
2.    Zavedení správné praxe při spolupráci s OSVČ
3.    Výběr vhodné smluvní dokumentace
4.    Seznámení s postupem inspektorátu bezpečnosti práce při kontrole- zahájení, průběh, pokládané otázky, možná obhajoba kontrolované osoby
5.    Přehled možných sankcí a dalších rizik v případě posouzení spolupráce jako švarcsystém
6.    Další formy nelegální práce
•    přidělování zaměstnance bez licence agentury práce, respektive bez uzavření smlouvy o dočasném přidělení podle § 43a ZP
•    zaměstnávání bez uzavření písemné smlouvy
•    zaměstnávání cizince (ze státu mimo EU) bez platného pracovního povolení/povolení k pobytu
7.    Změny v oblasti nelegální práce a agenturního zaměstnávání v připravované novele o zaměstnanosti
8.    Závěr, diskuze


Cena semináře: 1.500 Kč bez DPH (tzn. 1.815 Kč) pro členy KHK ZK, 2.500 Kč bez DPH (tzn. 3.025 Kč) pro nečleny KHK ZK.

Účastníkům bude poskytnuto občerstvení.

Přihlásit se můžete do 18.5.2023 e-mailem na info@khkzk.cz, nebo formulářem na přihlášení na stránkách.

Zapojení v projektu Vzdělávání II  - ZDARMA

Přihlášku lze zrušit nejpozději 3 pracovní dny před konáním akce na elektronickou adresu organizátora. Organizace má právo vyslat náhradníka (vhodné je upozornění organizátorů). Při neúčasti nebo zrušení přihlášky v kratší lhůtě než 3 pracovní dny před datem konání semináře, bude účtován stornovací poplatek ve výši 100% účastnického poplatku.

 

Soubory ke stažení

Přihláška na akci

Zrušit přihlášku

Vaše osobní údaje odeslané tímto formulářem budou sloužit pouze k řešení Vašeho požadavku. Zásady se zpracováním osobních údajů zde: Ochrana osobních údajů